Várpalota felett a Vár-völgyi tanösvény: Ezért kicsit autóznunk kellett, de olyan varázslatos volt az út végén a várrom, hogy aki teheti nézze meg a saját szemével. A túra a Piros sáv jelzésen indul. A kezdő táblán 18 km szerepel, de a tanösvény, azaz Bátorkő-vára megjárható 8 km-ből. Az út nagy része erdős, ami nyáron nagy előny, a vár, vagyis ami maradt belőle pedig gyönyörű: Várfaldarab egy szikla tetején a sűrű erdőben. Lehet csak azért hatott rám így, mert kb. nem számítottam semmire, de elvarázsolt helynek tűnt. A gyerekek is odáig voltak meg vissza, volt szikla, fal, ablak, "hogy építették, hol ágyuztak stb.". A várromhoz, ill. utána kicsit mászni kell, de aztán visszanézhetünk a várfalra felülről, ami tényleg mesébe illő. Visszafelé a GPS-re hallgattunk, és a tanösvényen mentünk (ez nem jelzett turistaút), ami a szurdokvölgy mentén, fent haladt árvalányhaj mezőkön át!
(Fotó: turautak.com)
Holdvilágárok light Pomázról: erre már többször jártunk és nem kifejezetten kisgyerekes terep, de a létráig el lehet menni vízálló bakancsban (de láttam gumicsizmás minituristákat is). Aztán egy jobbkanyarral mi "kimásztunk az árokból" és a Zöld karika (nem tudom a hivatalos nevét) jelzésen visszajutottunk az autóig. A túra így max. 4 km, de felfelé rengetegszer keresztezi a patak az utat, és nincsenek hidak, csak legfeljebb kicsit mozgó kövek, mint a Boribon kirándul c. mesében, ami 3-4 évesen nagyon menő. :)

Örök kedvenc Zsámbék és környéke: Azt nem mondhatom,hogy "bejártuk" az egész vidéket, de nagyon szép kirándulóhely. A zsámbéki romtemplom önmagában is megér egy látogatást, de aki ráér, mindenképp sétáljon fel a sárga jelzésen ( a romtemplommal szemben felfelé). Az út lassan emelkedik és kanyarog, aztán egyszer csak kiér az ember egy fennsíkra (fotó feljebb), ami ott szinte végtelennek tűnik. Gyönyörű a kilátás még borús időben is, elsőosztályú piknik-hely és itt aztán tényleg szabadjára lehet engedni a gyerekeket! Most menjetek, nyáron kicsit meleg lesz! :)
Jó túrázást Nektek is!