Hogyan legyen zöldebb a háztartásod?

Három lépés, amit igazán bárki megtehet(ne)

Sokszor találkoztam már az öko háztartás vagy hulladékmentes élet fogalmaival, és be kell valljam, bár nagyon tetszik, sajnos kivitelezhetetlennek érzem. Egyelőre. De sokat foglalkoztatott a kérdés, és rájöttem, hogy nem minden fekete vagy fehér, egyetlen pici apró lépés és változtatás is sokat jelenthet...

Azt azért leszögezném, hogy eddig se égett a villany feleslegesen sehol, elzártuk a csapot fogmosás közben, figyelünk, hogy ne vásároljunk feleslegesen semmit, így kidobni sem kell sem ételt, sem más tárgyat, extra csomagolóanyagot. Viszont ennél most már többet akartam tenni én is.

  • Első lépésként lemondtam a szórólapokat. "Reklámújságot nem kérek!". Tulajdonképpen sosem kértem,  csak kaptam. Jött,  néha belelapoztam, olykor előkaptam barkácsoláshoz vagy zöldségpucoláshoz és ennyi. Ment a szelektívbe.  De tulajdonképpen miért is van ez így?  

Végre eljött a pillanat, hogy ennek a korszaknak véget vessünk. Tudom, hogy akkor is legyártják az újságpapírokat, egy postaláda nem oszt, nem szoroz, de néha szeretek naivan hinni benne, hogy ha egyre többen nemet mondunk a prospektusokra, aminek én személy szerint tényleg nem láttam sose hasznát,  főleg most, hogy ott van online szinte az összes... Szóval egyszerűen kiragasztottam a matricát a postaládánkra, és azóta a szelektív kuka félig üres!!! 

  • Második lépésként legyártottam pár csudaszép vászontáskát. a kiflinek, kenyérnek és a zöldség/gyümölcs számára. Az eddigi egyszerhasználatos zacsikat ugyanis leszabod, belepakolod a kiflit, kifizeted, hazamész, és kb. amint a friss kifli elfogyott, úgy kerül a kukába. Minden alkalommal... igen, ez az egyszer használatos műanyagzacskó élete. Rövid, mégis maradandó, ugyanis nem bomlik le, nem tűnik el, kb. soha.

    Olyan sok jó példát láttam magam körül, hogy végre én is büszkén mutatom be a nemrég elkészült kis zsákjaimat, amiben azóta a pékárut vásárolom. Íme: